Ići dole

Derbi 1. kola-VOJOVDINA - C.ZVEZDA Empty Derbi 1. kola-VOJOVDINA - C.ZVEZDA

Počalji  xO-Peca-Ox Pon Avg 18, 2008 3:18 pm

17.08.2008 nedelja

Crvena zvezda je došla u Novi Sad sa prevashodnim ciljem da prekine neugodnu tradiciju. Beogradski crveno-beli su, naime, minulih sezona svojim vernim navijačima znali da prirede gorku pilulu na startu sezone. Novosađani su pod komandom Dragoljuba Bekvalca pojačali discplinu u igri, zatvoriši puteve prema svojoj mreži, ali i pojačali realizaciju. Otuda: 2:0 za „lale“.

Zdenjek Zeman, trener Crvene zvezde, ponovo je apostrofirao da igrači teško prihvataju njegove zamisli.

- Ovo je za nas veoma težak poraz. Evidentno nam nedostaje disciplina u igri. Mi smo imali šanse koje nismo uspeli da iskoristimo, dok je protivnik znao šta želi i bio daleko konkretniji i uspešniji u završnici. Ponovo je bilo soliranja u našoj igri i previše prostora za rivala. Ovaj poraz treba zaboraviti što pre, a igrači moraju da usvoje stvari sa treninga i primene ih na utakmicama - izjavio je nezadovoljni Zeman.
„Delije“ su i ovog puta bili uz svoje ljubimce. Napravili su oni veselu atmosferu na stadionu „Karađorđe“, međutim prvih dvadeset minuta nije donelo mnogo uzbuđenja na terenu. Mir su prvi narušili Miodrag Pantelić i Nenad Milijaš koji su zbog verbalnog duela požuteli.
Terenska ravnoteža poremećena je na isteku prvih pola sata igre. Prvi su u šansu za pogodak došli gosti: nakon kornera prvi je do lopte došao Subašić, ali mreža Novosađana se nije zatresla jer je Mijatović bio priseban i sa gol-linije izbacio loptu u polje.
Kazna za tu propuštenu priliku stigla je sedam minuta kasnije. Bivši zvezdaš Miodrag Pantelić iskoristio je trenutnu pospanost gostiju u šesanestercu i rutinski savladao golmana Radivojevića - 1:0, za veliku radost „firmaša“.
U drugom delu Crvena zvezda je pokušala što pre da izjednači, ali dobro organizovani tim Vojvodine, gde se očitavala čvrsta ruka Dragoljuba Bekvalca, nije dozvolila da golman Brkić bude prezaposlen. Svi napadi Zemanovih izabranika u tim uvodnim minutima zaustavljali su se na „bezbednoj zoni“ kada je gol domaćih bio u pitanju.
A onda se zakuvalo. Blažić je u 51. minutu prošao po levoj strani, ušao u kazneni prostor, pao nakon duela sa jedinm igračem Vojvodine, a sudija je to okarakterisao kao simulaciju i dodelio mu žuti karton. Blizu izjednačenja bila je Zvezda četiti minuta kasnije: Mijailović je primio loptu na levoj strani i nakon toga je uputio centaršut na prvu stativu, gde se našao Edgar, koji je sa pet metara šutirao preko gola.
Nova vatra u 68. minutu: kontranapad Vojvodine završio se tako što je lopta pogodila Tomovića u ruku, domaći igrači su tražili penal, ali sudija Jovanetić je pokazao da se igra nastavi. Buač je dobio žuti karton zbog prigovora.
Šanse gostiju u izjednačenje znatno su umanjene u 81. minutu, nakon što je Ninkov odgurnuo jednog igrača Vojvodine i dobio crveni karton. Tačku na „i“ stavio je mladi reprezentativac Daniel Aleksić u 90. minutu meča.
Dragoljub Bekvalac, trener Vojvodine, je i pre duela sa Zvezdom najavljivao pobedu.
- Oba tima su pokazala veliku želju da trijumfuju posle evropskih mečeva. Vodeći gol nam je dao veliku prednost i u drugom poluvremenu smo Zvezdi svesno prepustili inicijativu. Ostvarili smo ono što smo se dogovorili na poluvremenu i maksimalno smo iskoristili prostor iza odbrane protivnika. Pomoglo nam je i isključenje Ninkova, a Aleksićev gol je sve rešio - dodao je Bekvalac.

Iz ugla Delija

Uzevši u obzir rezultate sa priprema i igru sa utakmice protiv Apolona, Zvezda je možda i očekivano izgubila prvu utakmicu u prvenstvu od Vojvodine sa 2:0.

Prvi pogodak postigao je naš bivši igrač Pantelić, u 37. minutu posle greške naše odbrane, a sudbinu nam je zapečatio Aleksić u poslednjem minutu regulrnog dela utakmice nakon što je savladao istrčalog golmana Radivojevića.

Šanse našeg tima mogu se izbrojati na prste:
- lopta posle Blažićevog izblokiranog šuta pogoađa gornju stranu prečke
- Burzanović, Bogdanović i Subašić su šutirali na gol bez golmana, ali sva tri udarca bila su izblokirana. Ove dve šanse imali smo pri rezultatu 0:0.
- Na početku drugog dela Subašić je iz blizine šutirao visoko preko gola

Pred kraj utakmice Ninkov je dobio crveni karton jer je gurnuo igrača Vojvodine koji je pao kao pokošen.

Igrači su sa terena ispraćeni zvižducima i povicima "Marš iz Zvezde".